Normobaria

W komorze normobarycznej panuje podwyższone ciśnienie oraz odpowiednio dobrany skład powietrza. Dzięki lepszemu dotlenieniu procesy regeneracyjne zachodzą szybciej w wyższym ciśnieniu atmosferycznym.

Ciśnienie atmosferyczne w komorze wynosi około 1500 hPa. Składniki powietrza: tlen 34-40%, dwutlenek węgla 0,5-2,0 %, wodór - 0,5. Wilgotność kontrolowana pochłaniaczem pary wodnej
w komorze wynosi 40-60%.

Zalety:

  • Wyższe ciśnienie powoduje większą przyswajalność tlenu, niż podczas oddychania zwyczajnym powietrzem atmosferycznym
  • Dotlenienie organizmu - powietrze nasycone tlenem, dotlenia wszelkie komórki organizmu
  • Dwutlenek węgla we wdychanym powietrzu powoduje jeszcze lepsze przyswajanie tlenu
  • Wodór spowalnia podziały komórek i wydłuża ich życie. Zwalcza też wolne rodniki
    i przeciwdziała procesom starzenia.

Komora normobaryczna to naturalna, całkowicie bezpieczna i skuteczna terapia tlenowa. Opiera się na dostarczeniu do organizmu bardzo dużej ilości tlenu w podwyższonym ciśnieniu atmosferycznym sięgającym do 1500 hPa. Terapia polega na pobycie w komorze i swobodnym oddychaniu. W trakcie pobytu w normobarii propagujemy zdrowy tryb życia, szerzymy zdrowe nawyki żywieniowe oraz profilaktykę zdrowotną, prezentujemy filmy i wykłady prozdrowotne, w szczególności dr Jana Pokrywki (lekarza z ponad 30-letnim stażem, specjalisty w leczeniu akupunkturą i dietoterapią, twórcy pierwszego na świecie domu normobarycznego). Po przejściu przez śluzę, która umożliwia wyrównanie ciśnienia do zamierzonych parametrów, znajdziemy się w komfortowym pomieszczeniu, gdzie można wygodnie usiąść i oddychać podczas 2-godzinnej, oddając się relaksacji. W przeciwieństwie do typowych komór hiperbarycznych, tlen nie jest podawany w maskach, co wiąże się możliwością przemieszczania się.

Dzięki terapii tlen przenoszony jest nie tylko dzięki hemoglobinie, ale ulega rozpuszczeniu w osoczu krwi. Istotą tej terapii jest zwiększenie liczby komórek macierzystych, dzięki czemu następuje szybsza regeneracja. Stymuluje gojenie i naprawę tkanek, poprawia krążenie krwi wspierając organizm w walce z zakażeniami, a także działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie. Zmniejsza obrzęki tkanek oraz przyspiesza eliminację tlenku węgla. Przynosi zdecydowaną poprawę przy takich schorzeniach jak cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe, łuszczyca czy inne choroby skórne. Wspiera stany po zabiegach chirurgicznych, pomaga w autyzmie, ADHD i po porażeniu mózgowym. Wspomaga walkę z nadwagą, alergiami, bezsennością, potencją. Pacjenci mający problemy z aparatem ruchowym, problemami ze szpikiem kostnym, chorobami wątroby czy po udarze mózgu, odnotowywali radykalną poprawę stanu zdrowia.

Należy pamiętać, iż wspomniana metoda nie zastępuje antybiotykoterapii czy chirurgii. Bezwzględnym przeciwskazaniem jest uszkodzenie błony bębenkowej uszu, jak również ostra infekcja układu oddechowego. Pobyt w komorze niezalecany jest również dla osób które mają katar biorąc pod uwagę dobro pacjenta (bardziej odczuwa się proces kompresji w śluzie), ale także ze względu na obecność innych pacjentów (niebezpieczeństwo zarażenia).

Tlenoterapia jest formą wspomagającą obok całego procesu zadbania o swoje zdrowie nie tylko fizyczne, ale psychiczne i rozwój duchowy. W związku z czym istotne jest, aby podczas pobytu wyciszyć się i oddać relaksacji.

Kontakt

Umów wizytę lub zadaj pytanie

Normobaria

  • Wszelkie prawa zastrzeżone ©Normobaria 2019
  • Wykonanie Creative Sight

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla realizacji celów i na zasadach określonych w Polityce prywatności oraz zgadzasz się z naszą Polityką cookies i zgadzasz się na używanie ciasteczek kliknij przycisk.

Wyrażam zgodę